ВМРО

  во

  Откако не го најде експремиерот Никола Груевски во неговиот дом, полицијата вечерва се упати во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Полициски службеници ги проверува ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Господа од власта кого залажувате и пред кого правите евтин театар сега кога на чиста правдина го посочувате прстот во ВМРО-ДПМНЕ дека наводно крие некого, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Доцна вечерва со став за случувањата околу акцијата на МВР во домот на Груевски и пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ излезе и Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Полицијата откако не го најде Никола Груевски во неговиот дом, се упати во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Во моментов полициски службеници ги проверуваат колите кои ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Неверојатно, ВМРО-ДПМНЕ се стави во одбрана на екс премиерот Никола Груевски кој е во бегство поради пресудата за 2 годишна затворска казна. Ова значи едно, ...
  | | веќе видена | слични

  Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Порталот Курир објави снимка од претресот на возилото на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. Откако не го најде Никола Груевски во неговиот дом, ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев им се извини на новинарите, во името на партијата, за тоа што претходно беа наречени – загари. По веста дека ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на својот Фејсбук профил ја обвини власта дека прави политичка хајка против ВМРО-ДПМНЕ.„Помина една ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Помина една година од убиството во Аеродром на младиот Мартин Јанушев, поминаа неколку месеци од убиството на младиот навивач Саздо и редица други убиства за ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Вечерва ова што се случува е удар врз демократијата. Ова е дно. ВМРО-ДПМНЕ е под полициска опсада. Членовите на партијата се претресуваат и вознемируваат од ...
  сите 140 | | | веќе видена

  „Претрес на возилата кои се движат од излезите на катната гаража „Тодор Александров“, кои, пак, водат кон гаражите на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Од тука ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Господа од власта кого залажувате и пред кого правите евтин театар сега кога на чиста правдина го посочувате прстот во ВМРО-ДПМНЕ дека наводно крие некого, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  „Претрес на возилата кои се движат од излезите на катната гаража „Тодор Александров“, кои, пак, водат кон гаражите на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Од тука ...
  сите 8 | | | веќе видена