ВМРО

  во

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Неговиот криминал и неспособност со кои ги поклопи институциите овие три години сега резултираат со загубени човечки животи и непостоење капацитет да се ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Лошото менаџирање со кризата, со секој изминат ден зема се повеќе жртви. Сите сме загрозени. Сите сме во опасност, а танчерите Заев, Спасовски и Филипче, ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, здравството веќе не ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнаа од ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Од ВМРО-ДПМНЕ излегоа со реакција на соопштението на СДСМ и изјавуваат дека криминалот на Зоран Заев и неспособноста, со кои се поклопени институциите овие три ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Системот се распаѓа, а граѓаните го плаќаат неспособното владеење на СДСМ со сопствените животи. Здравството веќе не може да одговори на потребите на ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Техничката Влада предводена од техничкиот премиер Оливер Спасовски, иако требаше да служи само за организација на фер и демократски избори, сепак поради ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Факти кои го одбележаа денот: 1.Црн ден за Македонија, 5 починати од корона, 53 заболени, а Заев и Филипче тераат политика. 2.СДСМ ја води државата кон ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче објави вечерва податоци според кои Северна Македонија располага со доволно тестови за коронавирус, така што според ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните „Вашите проблеми, заеднички решенија – Ја сакам Македонија“, до партија, велат оттаму, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните „Вашите проблеми, заеднички решенија - Ја сакам Македонија“, до партија секојдневно ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Граѓаните апелираат дека во овие тешки моменти на економска криза како резултат на коронавирусот мора да се стопираат сите наградни игри организирани од ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Средствата што се уплаќаат во Вториот задолжителен приватен пензиски фонд државата да ги пренасочи во првиот задолжителен приватен фонд. На ваков начин ...
  сите 345 | | | веќе видена

  Компири, брашно, колачи, тоалетна хартија, детергент за садови… Се дели хуманитарна помош за Ромите во Струмица, а случајно или не, фотографиите до кои дојде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во овие моменти на тешка здравствена криза, но и економска, моите мисли се со Кумановчани каде заразата се шири со значителна прогресија. Куманово секогаш бил ...
  сите 12 | | | веќе видена