ВМРО

  во

  Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Кирил Божиновски, покрај Миле Јанакиески, се најде денеска во притвор како поранешен генерален секретар на претходната Влада за случајот „Титаник“ по бегството ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Објавениот статус на Никола Груевски на неговиот Фејсбук профил дека се наоѓа во Будимпешта и дека бара политички азил од унгарските власти, се најде во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Основниот суд Скопје 1 потврди дека на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, обвинети во „Титаник“, им е определена мерка притвор во траење од 30 дена на предлог ...
  сите 196 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ Демократска фракција е згасена од политичките игри во кои на најголемите злосторници им се овозможува да избегаат неказнети од пред лицето од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  ВМРО ДПМНЕ Демократска фракција е згнасена од политичките игри во кои на најголемите злосторници им се овозможува да избегаат неказнети од пред лицето од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Соопштение на ВМРО ДПМНЕ демократска фракција ВМРО ДПМНЕ Демократска фракција е згасена од политичките игри во кои на најголемите злосторници им се овозможува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Срамно е за една држава за рок од помалку од една година четворица осудени да побегнат од лицето на правдата и за тоа никој да не одговара, реагира ВМРО-ДПМНЕ ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Често пати на митинзите на опозициската ВМРО ДПМНЕ како гостин доаѓаше токму човекот од чија држава сега бегалецот и осуденик Никола Груевски бара политички ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Од рано изутринава ексминистерот за транспорт Миле Јанакиески и ексгенералнот секретар на влада и на ВМРО-ДПМНЕ Кирил Божиновски се во притвoр, дознава ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски Миле јанакиески и поранешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ , Кирил Божиновски, се притворени по наредба на ...
  сите 196 | | | веќе видена