ВМРО

  во

  Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Екс министерот за здравство, Никола Тодоров во интервју за Топ Тема : Ако ВМРО-ДПМНЕ одлучи да бојкотира, никогаш нема да се врати пак на власт, и ќе се ...
  | | веќе видена | слични

  Како ретко кога во историјата сега се зависи од нас за нашата иднина. По 27 години го најдовме патот до Европа и како Македонци ќе влеземе во НАТО и како ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Невистините што секојдневно ги шири опозициската партија веднаш се демантирани од различни страни, денеска од страна на Македонската информативна агенција. ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Во април годинава беше официјалната промоција во Атина, а пет месеци подоцна, грчката книга „10+1 прашања за македонското прашање”, вечерва ќе биде промовирана ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе обвинуваат дека притисоците пред референдумот за промена на името се огромни а посебно притисокот се ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Државата повеќе од година и пол стагнира. Страда економијата, образованието, здравството, секторот на социјална заштита, земјоделието. Страда секој еден ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Македонската информативна агенција како реакција на обвинувањата од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, посочува дека немало никаква интервенција од ...
  сите 157 | | | веќе видена

   Страда секој еден сегмент во државата поради криминогеноста на власта. Во пораст единствено се скандалите и наместените тендери. СДСМ од опозиција ветуваше ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Државата повеќе од една и пол година стагнира. Страда економијата, образованието, здравството, секторот на социјална заштита, земјоделието. Страда секој еден ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Од Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе обвинуваат дека притисоците пред референдумот за промена на името се огромни а посебно притисокот се ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Почитувани, Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Продолжува „војната“ со соопштенија помеѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Сега со реакција се јави најголемата опозициска партија. „СДСМ треба јасно да каже дали имало ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Спогодбата со Грција значи цезура секогаш кога ќе се спомене Македонија, рече на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, кој денес ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Грчиот весник „Катимерини” пишува дека по интервенција од Атина, државната Македонска новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Делегација на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од претседателот Лука Кржалоски, заедно со меѓународниот секретар на Унијата Владимир Бошњаковски и членот на ИК ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Скопје вечерва ќе биде промовирана книгата „10+1 прашања и одговори за македонското прашање“ од Костис Карпозилос и Димитрис Христопулос. Во април годинава ...
  сите 15 | | | веќе видена