ВМРО

  во

  СДСМ попладнево со писмено соопштение реагираше на прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. Во соопштението наведуваат дека за време на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ, партијата симбол на Сваровски судството е навикната ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Власта да прекине да промовира проекти на ВМРО-ДПМНЕ, побараа денеска од партијата. Партискиот портпарол, Димче Арсовски им порача на премиерот, Зоран Заев, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ, партијата симбол на Сваровски судството е навикната да ...
  сите 17 | | | веќе видена

  До крајот на годината, Владата ќе отвори три регионални канцеларии за привлекување странски инвестиции, откако беа укинати економските промотори што ги воведе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ до Собранието на Република Македонија ќе поднесе Закон за престанок на важењето на ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Претседателот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со помошник на генералниот ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Заменик-претседателката на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, одржа работен состанок – брифинг со амбасадори и претставници на дипломатските ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Министерот за екологија не се бави со проблемите на граѓаните, Макрадули чека влез во НАТО за почист воздух, а Шилегов мисли како да им ги земе парите на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Без прогон на криминалот, нема правна држава. Без процесуирање на кривичните пријави нема верба во правосудниот систем. Јавноста е сведок на бројни кривични ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Очигледно на Заев многу нагло му дојде чист воздух на Алпите во Гармиш-Партенкирхен. Ако поседеше уште малце на чист воздух, можеби ќе ветеше и 2.000 километри ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Според него, самиот факт што е изборен циклус не треба да влијае доколку се оди на двојни избори, но таквата одлука ќе има финансиски импликации. Прашан за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ преку својот портпарол Наум Стоилковски, денеска побара од јавниот обвинител Љубомир Јовески да не се плаши, туку да реагира по повод објавувањето ...
  сите 137 | | | веќе видена