ВМРО

  во

  Театралните проверки и потраги по Никола Груевски во понеделнкот попладнето во неговиот дом и во гаражите на партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, каде што алфите ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Преку акционен план кој предвидува низа краткорочни , но и долгорочни мерки Струмица ќе го подобрува квалитетот на амбиенталниот воздух. Планот беше едногласно ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Трет ден по ред во МВР молк за случајот со бегството на Никола Груевски. Иако министерот Оливер Спасовски беше гостин во емисија на национална телевизија ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за европски прашања Владимир Пешевски вечерва во студиото на ТВ21 вели дека направено е прекршување кај ВМРО-ДПМНЕ и „забегување“ од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  По затворањето на А1 телевизија Владата на Никола Грувски стана нестабилна. Јасно е дека еден таков процес не може да функционира без корективен механизам. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, вечерва отворено зборуваше во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 изјавувајќи дека одлуките ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Со приемот на поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО–ДПМНЕ актуелен пратеник Никола Груевски од Виктор Орбани, Унгарија се покажува како слободна ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за европски прашања Владимир Пешевски вечерва во студиото на ТВ21 вели дека направено е прекршување кај ВМРО-ДПМНЕ и „забегување“ од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  За време на Отворено Студио на 1ТВ дури се одвиваше дебата со прашање: Како политичките психопати ја држат во заложништво државата?, и дури водителот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од извори блиски до портирот на Белата палата ексклузивно дознаваме дека Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во очи на големиот христијански празник Св. Никола ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дали бегството на екс премиерот Груевски го вклучи алармот? Паника кај сите обвинети во предметите на СЈО. Колку оваа нова ситуација ќе влијае врз натамошните ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
  сите 370 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство отвори предмет за бегството на екс премиерот Никола Груевски.. Се соменева дека во тоа му помогнале службени лица.. „Во врска со ...
  сите 257 | | | веќе видена

  СДСМ има целосна контрола врз судството, обвинителството и полицијата, власта не може, а да не знаела за бегството на Никола Груевски. Никој повеќе не верува ...
  сите 354 | | | веќе видена