Владо Илиевски

  во

  СЈО од Американска комисија за хартии од вредност ги доби документите за продажбата на „Македонски Телеком“. Во раце ги имаат протоколот за соработка меѓу ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетиот Ролф Плат во случајот „Маѓар телеком“, Владо Илиевски, по денешното судско рочиште изјави дека обвинителката Лиле Стефанова денеска ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Адвокатот на обвинетиот Ролф Плат во случајот „Маѓар телеком“, Владо Илиевски, по денешното судско рочиште изјави дека обвинителката Лиле Стефанова денеска ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за настаните на 27 април Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Правдата е задоволена, изјави обвинителката Ивана Трајчева, по објавувањето на пресудите за крвавите настани од 27 април. -Од 17 обвинети, за 16 има пресуда и ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Оперскиот пејач и поранешен директор на Националната опера и балет Игор Дурловски е единствениот од 17-мината неамнестирани обвинети за нападот на Собранието ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за крвавиот четврток. Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Вкупно 211 години затворска казна добија 16 обвинети за крвавиот четврток. Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е осуден на 18 ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на БЈБ Митко Чавков е осуден на 18 години затвор за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста на земјата. Судијката ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Бившите обвинети Богдан Илиевски-Бетмен, Владо Јовановски и Борис Дамовски, кои побараа и добија амнестија во рамки на случајот за „крвавиот четврток“, вчера ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста е делото за кое се товарат обвинетите во случајот „27 април“ за кого денеска во 12 часот во ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Богдан Илиевски Бетмен на неговиот профил на Фејсбук во текот на ноќта објави фотографија со останатите тројца водачи на протестите „За заедничка Македонија“, ...
  сите 71 | | | веќе видена

  „Браќа до крај. Браќа за цел живот“ е пораката над фотографијата на која се Богдан Илиевски заедно со Владо Јовановски, Борис Дамовски и Игор Дурловски на ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Браќа до крај. Браќа за цел живот! Вака е насловена фотографијата поставена на Фејсбукот на Богдан Илиевски Бетмен на која тој, Владо Јовановски и Борис ...
  сите 181 | | | веќе видена