Ватикан

  во

  Ватикан во 2015 и 2017 година добил информација дека аргентинскиот бискуп Густаво Занкета кој е близок до папата Франциск, правел голи селфија и бил обвинет за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Мапата Франциско лансираше нова дигитална платформа во своето традиционално неделно обраќање што ќе им овозможи на верниците да се молат со поглаварот на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Ватикан во 2015 и 2017 година добил информација дека аргентинскиот бискуп Густаво Занкета кој е близок до папата Франциск, правел голи селфија и бил обвинет за ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Папата Франциско лансираше нова дигитална платформа во своето традиционално неделно обраќање што ќе им овозможи на верниците да се молат со поглаварот на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Папата Фрациск денеска ги повика католиците да се молат заедно со него на интернет, објави ДПА. Поглаварот на Римокатоличката црква ја презентираше мобилната ...
  сите 28 | | | веќе видена

  15 јануари 2019 69.- На Римскиот форум побунетите преторијанци го убија римскиот цар Сервио Сулпикијус Галба. Побунетите преторијанци во 68 година ја собориле ...
  сите 7 | | | веќе видена