Варуфакис

  во

  Анкета покажува дека претстојните избори во Грција ќе ги изгуби премиерот Алексис Ципрас. Убедливо водство пред владејачката СИРИЗА има опозициската Нова ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Опозициската Нова демократија има убедливо водство пред владејачката СИРИЗА пред предвремените парламентарни избори во Грција кои ќе се одржат на 7 јули, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Проектот банкарска унија и буџетот во еврозоната сз уште се незавшени. Се оди некако тешко.Сега Италија повторно ги мати сметките. Задолженоста на земјата веќе ...
  | | веќе видена

  На точно еден месец пред парламентарните избори во Грција, според нова анкета, главната опозициска партија, Нова демократија, води со 7,7 отсто пред ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Нова демократија во просек има предност од девет проценти пред СИРИЗА и ќе успее да формира еднопартиска влада, според новото истражување на јавното мислење ...
  сите 143 | | | веќе видена