УХМР

  во

  Метеоролозите за деновите од викендот кој е пред нас прогнозираа дожд на пониските и снег на повисоките места, а вечерва веќе падна првиот снег на планинскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Метеоролозите за деновите од викендот кој е пред нас прогнозираа дожд на пониските и снег на повисоките места, а вечерва веќе падна првиот снег на планинскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За време на викендов времето ќе биде студено со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, најавуваат од Управата за ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи утринава се појавија фотографии од првиот снег месецов на Попова Шапка. -Дали зимата ќе ни започне порано од очекуваното, се вели во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност која во текот на денот повремено ќе се зголемува. Доцна попладне ќе има повремени врнежи од дожд, а ...
  сите 190 | | | веќе видена

  На социјалните мрежи утринава се појавија фотографии од првиот снег месецов на Попова Шапка.-Дали зимата ќе ни започне порано од очекуваното, се вели во ...
  сите 18 | | | веќе видена