УХМР

  во

  Претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Силно невреме попладнево го погоди главниот град. Пороен дожд, силен ветер и град со големина на орев 40-тина минути го парализираа Скопје. Екипата на Сител ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓаше во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
  сите 302 | | | веќе видена

  УХМР претходно најави дека под влијание на циклонска активност времето од утре ќе биде променливо облачно, нестабилно и посвежо со повремени врнежи и грмежи. ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓа во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
  сите 302 | | | веќе видена