УБК

  во

  На почетокот на денешното рочиште за “Т.Н.Т” судијата Огнен Ставрев му се обрати на Миле Јанакиески, кој во судот беше спроведен од затворот во Шутка, и изрази ...
  сите 191 | | | веќе видена

  На почетокот на денешното рочиште за “Т.Н.Т” судијата Огнен Ставрев му се обрати на Миле Јанакиески, кој во судот беше спроведен од затворот во Шутка, и изрази ...
  сите 191 | | | веќе видена

  ЕКСПЕРТСКО ГЛЕДАЊЕ НА МОДЕЛИТЕ ЗА ПРЕСТРУКТУРИРАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСНИОТ СЕКТОР (2) Поради големото значење на реформите од областа на безбедноста и високиот степен ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешните владини функционети Миле Јанакиевски и Кирил Бпжиновски од утрово се во истражниот затвор во Шутка. Судот им определни 30 дневен притвор на барање ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Специјалната обвинителка Катица Јанева, за префрлањата на вината меѓу институциите по бегството на екс премиерот Никола Груевски, вели дека се труделе да ја ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Група граѓани вечерва се собраа на протест пред Владата за да побараат одговорност за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Будимпешта. Граѓаните ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Под мотото „Нема правда нема мир“ се оддржуваат протести пред Владата поради бегството на бегството на осудениот поранешен премиер Никола Груевски во ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Запрашана зошто не побарала притвор за екс шефот на УБК Сашо Мијалков во случајот „Империја“, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вели дека исто како ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Да се оди со некакво известување од УБК за наводно нивно подготвување без факти, без дејствија, без аргументи сметам дека е апсурдно и сето ова е начин на ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Да се оди со некакво известување од УБК за наводно нивно подготвување без факти, без дејствија, без аргументи сметам дека е апсурдно и сето ова е начин на ...
  сите 191 | | | веќе видена