Twitter

  во

  Заменик-министерот за надвореши работи на Иран Абас Аракчи ја демантираше веста дека во Ормускиот Теснец било соборено иранско беспилотно летало. Американскиот ...
  сите 206 | | | веќе видена

  (Овој текст е дел од серијалот на IT.mk кој има за цел да ги промовира локалните компании кои се присутни на сервисот ИТ Индекс ) 1. Датум кога официјално ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во последно време сигурно имате забележано на „Facebook“, „Instagram“ и „Twitter“ многу од вашите пријатели, познаници, но и познати личности на начин кој ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Италијанските коалициски партии се судрија во средата поради изборот на Германката Урсула фон дер Лејен за претседателка на Европската комисија, што може да ги ...
  сите 151 | | | веќе видена

  Таа годишно минува преку 1000 километри со чамецот со кој им доставува пошта на жителите на германскиот мочуришен регион Шпревалд. Поштенското кајче за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Многупати во авионите можат да се забележат луѓе кои ги качуваат нозете на седиштата, но овој маж отишол чекор подалеку. Дека некои луѓе немаат ни малку обзир ...
  сите 2 | | | веќе видена