Трговскиот

  во

  Административниот град во земјва од наредната година го затвора за сообраќај на автомобили централното градско подрачје, истото ќе биде претворено во пешачка ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Остануваат забраните за извоз на македонските компири и мед и косовските икри и млада риба. Министерот за економија, Крешник Бектеши и косовскиот министер за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина се сретнал со косовскиот министер за трговија и индустрија Ендрит Шаља по мерката на Косово за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина се сретнал со косовскиот министер за трговија и индустрија Ендрит Шаља по мерката на Косово за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Низ центарот на Скопје од наредната година нема да се движат автомобили. Градоначалникот Петре Шилегов за вели дека во моментов работат на проектот потегот од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Бектеши и Шаља, како што објави електронското издание на косовскиот весник „Коха диторе", се согласиле до петок Агенцијата за храна и ветеринарство на Косово ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Град Скопје планира да ја затвори за сообраќај улицата Димитрие Чуповски и да ја прошири улицата Даме Груев откако претходно ќе ја урне зградата на „Макоил“ на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина се сретнал со косовскиот министер за трговија и индустрија Ендрит Шаља по мерката на Косово за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Косовскиот министер за трговија и индустрија, Ендрит Шала, денеска оствари средба со македонскиот министер за економија Крешник Бектеши, со цел да изнајдат ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина се сретнал со косовскиот министер за трговија и индустрија Ендрит Шаља по мерката на Косово за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во Приштина се сретнал со косовскиот министер за трговија и индустрија Ендрит Шаља по мерката на Косово за ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Доналд Трамп разговарале по телефон за Брегзит и за американско-британскиот договор за слободна ...
  сите 25 | | | веќе видена