Тиквеш

  во

  Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на дипломатскиот кор, на институциите, на бизнис секторот и медиумите, јавни личности, како и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На годинешниот настан посветен на младото вино, претседателот на Управниот Одбор на „Тиквеш“, Светозар Јаневски, ја објави веста дека „Тиквеш“ ја финализираше ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на дипломатскиот кор, на институциите, на бизнис секторот и медиумите, јавни личности, како и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вината од рекордната берба за „Тиквеш“ имаат одличен потенцијал за нови големи успеси Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вчера, во Неготино се одигра вечното дерби, овој пат во второлигашка конкуренција помеѓу соседите Вардар Неготино и Тиквеш од Кавадарци, а крајниот резултат ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Financal Planing and Budgeting-SME Четврт бурек чини 50 денари. За да го направите, мора да направите трошоци за фурната/фирмата. Генерално, трошоците се делат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фото: Pexels Акциите на Комерцијална банка, Алкалоид и НЛБ Банка се топ три најтргувани акции на официјалниот пазар во текот на октомври, покажува Месечниот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Станува збор за девет инвестициски проекти во вкупна вредност од 18 милиони евра што ќе се реализираат со кредитната линија на ЕБОР земена во 2013 година. По ...
  сите 34 | | | веќе видена