Тиквеш

  во

  Тиквеш ја победи Плачковица со 2-0 (0-0) на пријателскиот натпревар пред стартот на новата сезона во Втората лига – Исток. Стрелци за триумф на Тиквеш беа ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Иако се уште не е завршен преодниот рок, но со оглед на тоа дека новата сезона стартува викендов, СПОРТМЕДИА ви ги претставува сите трансфери ова лето во ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Охрид, 5. август 2020 (ИНПРЕС) – Фудбалерот на ГФК Охрид Лихнидос, Славе Маркоски се најде на списокот од македонската фудбалска репрезентација до 19 години. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 19 години на 12. и 15. август на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе одигра два контролни натпревари против ФК Тиквеш и ФК ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Денеска се одиграа неколку пријателски средби во пресрет на стартот на новата сезона. Струга Трим Лум со 2:0 успеа да победи во “езерското дерби“ против Охрид. ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Пелистер ремизираше без голови на последниот контролен дуел пред стартот на прволигашката сезона следниот викенд. Битолчани одиграа квалитетен дуел, но на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „M6 Едукативниот центар“ претставува водечка институција за трансформации и општествен развој преку континуирано поттикнување на едукација, иновации, ...
  сите 16 | | | веќе видена