Тевез

  во

  Фудбалерите на Барселона често раскажуваат како на 20 минути пред финалето од Лига на шампиони во Рим против Манчестер Јунајтед, Пеп Гвардиола ги собрал во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сегашниот прв оперативец на Јувентус после заминувањето на Џузепе Марота, Фабио Партичи зборуваше за Масимилијано Алегри и Антонио Конте. Партичи заедно со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Антонио Конте се уште чека на следниот ангажман како тренер, ја одби во меѓувреме понудата на Бока јуниорс, а веројатно ќе ја пропушти шансата да биде нов ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Средбата почна подобро за Бока Јуниорс на чија клупа како и повеќе пати сезонава останаа ветеранот Тевез, Мауро Зарате и стартерот од првиот меч на „Бомбонера“ ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Вниманието на фудбалскиот свет денес ќе биде насочено кон анологиската битка во Копа Либертадорес помеѓу аргентинските гигант Ривер Плата и Бока Јуниорс. ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Бока Јуниорс, Карлос Тевез вели дека реваншот од финалето на Копа Либертадорес ќе биде чуден поради фактот што се игра на Сантијаго Бернабеу во ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Карлос Тевез денеска даде прва изјава од Мадрид како најава за големото Суперкласико дерби кое конечно ќе се одигра оваа недела, натпревар пред кој напаѓачот ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Реваншот од финалето на Копа либертадорес помеѓу аргентинските фудбалски клубови Ривер плата и Бока јуниорс повторно е одложен. Првиот меч заврши нерешено 2-2. ...
  сите 178 | | | веќе видена

  По големиот хаос во Буенос Аирес, вториот натпревар од финалето во Копа Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс беше одложен поради јасниот став на ...
  сите 186 | | | веќе видена

  По големиот хаос во Буенос Аирес, вториот натпревар од финалето во Копа Либертадорес меѓу Ривер Плата и Бока Јуниорс беше одложен поради јасниот став на ...
  сите 198 | | | веќе видена