Стража

    во

    Слаб снег попладнево провејува во Маврово, на планинскиот превој Стража и на Попова Шапка, но не се задржува на коловозот, информираат од јавното претпријатие ...
    сите 19 | | | веќе видена

    Автомото Сојузот на Македонија соопшти дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На планинскиот премин Стража има остатоци од кашест ...
    сите 52 | | | веќе видена