Стража

  во

  Турската крајбрежна стража соопштила дека три лица биле ранети во напад на грчката морнарица на турски цивилен брод. "Три лица се повредени, од кои едно е во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Припадници на грчката крајбрежна стража отвориле оган кон чамец што превезувал цивили покрај островот Родос во Егејското Море. Како што соопштија од Командата ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Турската крајбрежна стража објави дека 3 лица се повредени во нападот на грчката морнарица врз турскиот цивилен брод, објави Спутник. Во изјавата на турската ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Грција отворила оган кон чамец што превезувал цивили покрај островот Родос во Егејското Море, изјави Командата на турската крајбрежна стража за „Анадолија“. Во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Грција отворила оган кон чамец што превезувал цивили покрај островот Родос во Егејското Море, изјави Командата на турската крајбрежна стража за „Анадолија“. Во ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Пет лица, меѓу кои и бебе, загинаа, а уште едно исчезна во неделата кога поројни дождови и поплави го погодија грчкиот остров Евија, оштетувајќи десетици куќи ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Пет лица, меѓу кои и бебе, загинаа, а уште едно исчезна во неделата кога поројни дождови и поплави го погодија грчкиот остров Евија, оштетувајќи десетици куќи ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Пет лица, меѓу кои и бебе, загинаа, а уште едно исчезна во неделата кога поројни дождови и поплави го погодија грчкиот остров Евија, оштетувајќи десетици куќи ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа во утрово се случи после преминот „Стража“ во која речиси целосно е искршен еден автомобил. Во моментов полицијата прави увид на лице ...
  сите 71 | | | веќе видена