Советскиот

  во

  Открив зошто Републиканците станаа Демократи и зошто дозволуваат администрацијата на Обама уште да управува со Стејт Департментот. За инает на Русите. Колку и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Открив зошто Републиканците станаа Демократи и зошто дозволуваат администрацијата на Обама уште да управува со Стејт Департментот. За инает на Русите. Колку и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерството за одбрана на Русија го утврди серискиот фабрички број на проектилот со кој во летото 2014 година е соборен малезискиот патнички авион над ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Британски, француски и германски воени авиони вршea симулација на пресретнување на руски брбени авиони на небото над Западна Европа, во рамките на вежбите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во почетокот на 70-те години од минатиот век советските телевизии беа преполни со домашни програми и емитуваа многу мала содржина на странски програми. Ниту ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Советскиот војник Игор Билокуров исчезнал во Авганистан во 1988 година. Неговата 78-годишна мајка од Украина, се помирила со фактот дека нејзиниот сун никогаш ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Веќе нема никакви дилеми што е главната причина за отпорот на СПЦ за признавање на автокефална црква во Македонија. Грчкиот интернет портал „Ромфеа“ го објави ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Дојче велеНовата Агенција за информатичка безбедност има поразлична задача од останатите државни институции. Таа има задача да ја подобри безбедноста на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јапонските научници кои работат на конструкција на вселенски лифт, наскоро ќе можат да го направат првото тестирање во вселената со минијатурна верзија на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Јапонските научници кои работат на конструкција на вселенски лифт, наскоро ќе можат да го направат првото тестирање во вселената со минијатурна верзија на ...
  сите 4 | | | веќе видена