Силвио Берлускони

  во

  Претседателот на фудбалскиот клуб Монца, Никола Коломбо, потврди дека ќе продаде 95 отсто од акциите на клубот на поранешниот сопственик на Милан и некогашен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Дваесет лидери на самит во Вашингтон во 2008 година бараа излез од најтешката криза што го погоди светот од почетокот на 20 век. Една деценија подоцна, земјите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Политичарки ширум светот се наоѓаат под лупа на јавноста, не само поради своите дела, туку и поради изгледот. Некои од нив навистина изгледаат како да се од ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Политичарките ширум светот често се наоѓаат под лупа на јавноста, не само поради нивните дела, туку и поради изгледот. Во продолжение, погледнете ги ...
  сите 12 | | | веќе видена