СЦ Јане Сандански

  во

  Македонскиот ракометен шампион Вардар, утре (19 ч.) ќе има шанса за поправен против Барселона на гостински терен, откако минатата недела загуби од истиот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Од денеска до петок, 09.11.2018. во спортскиот центар Јане Сандански во Скопје се одржува Европско првенство во Street Dance Show 2018 и Светски Купови во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Марјан Јанески во понеделникот навечер „зборуваше" на „вистинското место". Долу на теренот во СЦ „Јане Сандански". ЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ ВО ПЕЧАТЕНОТО ИЗДАНИЕ НА ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Нема послатка победа од онаа во големото дебри на македонската кошарка. Па уште и тоа што го чува беспрекорниот прволигашки ефект: пет – мечеви – пет победи. ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Работнички го добија првото сезонско дерби со МЗТ Скопје во првата македонска лига. Актуелниот шампион славеше во СЦ „Јане Сандански“ со 90:88 и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вечерва во СЦ „Јане Сандански“ ќе се одигра големото македонско кошаркарско дерби. Дуелот на вечните ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички е прв меѓусебен ...
  сите 35 | | | веќе видена