Самсунг

  во

  Деновиве целиот свет зборува за мобилните телефони на преклоп, но на богатиот и разновиден пазар и покрај „главните играчи“ има вистински бисери помеѓу уредите ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Продажбите на паметните телефони на „Хуавеи“ се зголемуваат со темпо, кое го надминува планот на компанијата – велат аналитичарите. По искачување на второто ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Медиумите во Јужна Кореја откриваат интересни детали околу плановите на „Самсунг“ за пуштањето во продажба на смартфонот со дисплеј на преклопување, којшто ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Компанијата Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd. ), светски лидер за технологија, соопшти дека триесет од нивните нови продуктни иновации се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Швајцарскиот регулатор за заштита на пазарно делување, извршил истрага и проверка на неколку банки и компании во Швајцарија, кои ги сомничи за можен договорен ...
  сите 2 | | | веќе видена

  За да промениме канал или да го намалиме или зголемиме звукот на нашиот телевизор, во иднина ќе треба само да помислиме на тоа. Корејскиот технолошки гигант ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Состојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за крајот на годината. Актуелниот шеф ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Фонд за стратегиска култура – МоскваСостојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за ...
  сите 13 | | | веќе видена