Ројал

  во

  Ким Кардашијан Вест повторно покажа колку сака да ги истакнува своите облини. Овој пат тоа го направи на 40-от роденден на пејачот Џон Леџенд, кој инаку е ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во текот на еволуцијата човекот се стекнал со способноста да сака. Има и зошто – без победата на љубовта над рациото животот би бил здодевен, но и поопасен. На ...
  | | веќе видена

  Најдобрите ракометни судии од Македонија, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов се делегирани да ја делат правдата на мечот меѓу Шведска и Египет, натпревар од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кинескиот фудбалер Донг Фангжу во летниот преоден рок во 2004 година потпиша за Манчестер јунајтед. Тоа беше чудна одлука на легендарниот Сер Алекс Фергусон, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дваесетгодишниот Ерон Хју, кој бил дел од екипажот на крузерот „Хармонија море“, мистериозно исчезнал за време на Божик. Од Американската крајбрежна стража ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Студентот по хемија од Кина е обвинет дека се обидел да го отруе својот цимер од Африка, во заедничка соба во Пенсилаванија, во текот на период од неколку ...
  | | веќе видена

  Студент на хемија од Кина е обвинет дека се обидел да го отруе својот цимер од Африка, во заедничката соба во Пенсилванија, во текот на период од неколку ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Студентот по хемија од Кина е обвинет дека се обидел да го отруе својот цимер од Африка, во заедничка соба во Пенсилаванија, во текот на период од неколку ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Една од водечките британски банкарски институции, „Ројал банк оф Скотланд“ (РБС) поднела барање за добивање лиценца за работа во Германија, со цел да може да ...
  сите 5 | | | веќе видена