Нов бран на експанзија на казина во Македонија

4 копии

Групацијата за игри на среќа Novomatic свечено ги отвори вратите на своето најново казино во градот - Grand Casino Admiral, престижен објект лоциран во Limak ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вкупна површина од 4000 м2, сместено на граничниот премин Блаце, започна со работа новото екстра модерно казино „Luxor“ сопственост на APEX, австрискиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, денеска ги отфрли обвинувањата дека ги изедначува постапките на Израел и Хамас во врска со ...
сите 308 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 89 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 23.00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на крстосница од ул.„Илија Алексов“ со ул.„Ѓорче Петров“ во Радовиш се случила ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов бран на експанзија на казина во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: