Ресен

  во

  Во разговор од 9 јануари 2013 година во предметот „Титаник“ меѓу ексшефот на УБК, Сашо Мијалков, и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Со манифестацијата „13 песни за 13 величествени“ и отворање на изложбата „Преспански ликовни мотиви“ завршува септемвриската културна програма на Домот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловоз. На 26.09.2018 (среда) ЈП Македонијапат подружница Велес ќе изведува асфалтерски работи на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој води кампања за бојкот на референдумот, констатира дека драстично намалената бројка на болни/изнемоштени ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Акцијата “Пустец”, почнала во 2012 година односно една година пред изборите во 2013 година. Тогашното потесно раководство ја организирало оваа тајна акција, ...
  | | веќе видена | слични

  Ние веќе една година го тераме тоа и премиерот знае, веќе 400 државјанства имаме дадено Телефонски разговор означен со иницијали СМ, снимен на 9 јануари 2013, ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Исклучително силни, смртоносни отрови се расфрлани низ повеќе градови и села во целава држава, Валандово, Велес, Охрид, Куманово, Тетово , Ресен, Свети Николе, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Исклучително силни, смртоносни отрови се расфрлани низ повеќе градови и села во целава држава, Валандово, Велес, Охрид, Куманово, Тетово , Ресен, Свети Николе, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Исклучително силни смртоносни отрови се расфрлани во повеќе градови и села во целата држава – Валандово, Велес, Охрид, Куманово, Тетово, Ресен, Свети Николе, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Драстично намалената бројка на болни/изнемоштени избирачи кои се пријавени за гласање во домашни услови (споредено со Локалните избори 2017та), покажува дека и ...
  сите 33 | | | веќе видена