Рајо Ваљекано

  во

  Шпанецот засега го обележа 19-тото коло во Примера. Раул Де Томас е име за кое би требало многу да се пишува во иднина. Во овој момент тој настапува во Рајо ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски за малку повторно ќе беше со одбранет пенал за Рајо Ваљекано во првиот натпревар од 19. коло во Ла Лига. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски повторно е херојот на Рајо Ваљекано, овој пат со одбранет пенал во финишот и клучен за гостинската ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во средбата од 18-то коло на шпанското фудбалско првенство Депортиво Алавес ја победи со 2:1 Валенсија, со што се искачи на четвртото место на Примера, додека ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Рајо Ваљекано освои три големи бода во борбата за опстанок откако со 1-0 славеше на гостувањето кај Ваљадолид, македонскиот голман Столе Димитриевски беше ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Рајо Ваљекано освои три големи бода во борбата за опстанок откако со 1-0 славеше на гостувањето кај Ваљадолид, македонскиот голман Столе Димитриевски беше ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше фантастичен настап за Рајо Ваљекано во триумфот (0-1) на гости против Валјадолид. Тој одбрани ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Данскиот фудбалер Ники Биле Нилсен е убиен во Копенхаген од залутан куршум од огнено оружје, пренесува „Екстра Бладет“Поради убиството на 30-годишниот фудбалер ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Моментно Рајо е сеуште во опасната зона за испаѓање со 13 бодови, но сега не така далеку од безбедната зона, односно на пример од Атлетик Билбао кој е на 17. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Првата опција на голот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски го заслужи и првотимскиот статус во неговиот клуб, Рајо Ваљекано, па поради ...
  сите 6 | | | веќе видена