Олег

  во

  Во последно време зголемена е активноста на странски извиднички авиони и беспилотни летала во близина на границата со Русија. Како што наведува "Sputnik", ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во последно време зголемена е активноста на странски извиднички авиони и беспилотни летала во близина на границата со Русија. Како што наведува "Sputnik", ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пишува: м-р Џелал Незири Македонија, нејзините институции и факторите кои го одредуваат политичкиот курс во земјата несомнено треба да го задржат овој курс, не ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Благодарение на соработката помеѓу локалната самоуправа и Рудник Саса, младите, спортистите и граѓаните на Македонска Каменица ќе можат да спортуваат, да се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претходниот назив за руската воено-разузнавачка служба, Главна разузнавачка управа (ГРУ), на Западот стана симбол на моќта на Русија и ги плаши руските ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Рудникот „Саса” ги реконструираше спортските терени лоцирани во основното училиште „Миле Јанески Џингар” од Македонска Каменица со што на младите, спортистите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Мажот од Украина, Олег Скавјич, успеал да помести товарен брод тежок 614 тони и тоа - со своите заби. Тоа е само последниот "гриз" од светската слава за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Рускиот инженер Сергеј Савицски (горе) во историјата ќе остане запаметен како првиот човек кој се обиде да изврши убиство на Антарктикот. Олег Сергеј и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Руската космичка агенција "Роскосмос" објавила снимка која го покажува точниот момент на падот на ракетата, поради што екипажот на "Сојуз" морал принудно да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Рускиот инженер Сергеј Савицки го нападнал својот колега Олег Белогузов во руската станица „Белинсхаузен“ бидејќи му го открил крајот на книгата. Руските ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Руската вселенска агенција „Роскосмос“ денеска соопшти дека со истрага е утврдено кои биле причините за неуспешното лансирање на ракетата „Сојуз“ која носела ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Руски научник на Антарктикот со нож го нападнал својот колега бидејќи не можел да поднесе постојано да му кажува за крајот на книгата која ја читал. Сергеј ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Руските медиуми пренесуваат дека научникот го нападнал својот колега со нож затоа што му го открил крајот на книгата. Двајцата научници биле страстни љубители ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешниот натпревар од седмото коло од Првата македонска ракометна лига помеѓу РК Преспа и РК Работнички, ракометарите од обете екипи покажаа доста ...
  сите 7 | | | веќе видена