Му

  во

  Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери. На ...
  сите 217 | | | веќе видена

  „Гугл“ му забрани некои надградби во оперативниот систем „Андроид“ на вториот најголем светски производител на смартфони „Хуавеи“, задавајќи ѝ голем удар на ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Евровизија беше и помина. Тамара Тодевска го освои осмото место и коментарите за нејзиниот настап во странските и домашните медиуми и социјални мрежи се полни ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа, веројатно, е најголемото дипломатско достигнување на Западен Балкан, по Дејтонскиот договор со кој беше ставен крај на војната во Босна и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери. ...
  сите 217 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа веројатно е најголемото дипломатско достигнување на Западен Балкан, по Дејтонскиот договор со кој беше ставен крај на војната во Босна и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Преспа покренува надежи за напредок во справувањето со другите регионални предизвици, особено спорот меѓу Србија и Косово, за меѓуетничките ривалства и ...
  сите 30 | | | веќе видена

  На Шабан Шаулиќ наместено му е загинувањето, пишува српски Свет. Според таблоидот, убиството на кралот на народната музика, го нарачала естрадната мафија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Близнаци 21.5.-21.6. ЉубовСледните денови ќе имате бројни шанси за да ги подобрите односите со луѓето околу себе. Со малку поголема отвореност , се ќе излезе ...
  сите 73 | | | веќе видена