Му

  во

  Транспаренси Интернешнл и нејзините ограноци во Македонија и Унгарија денеска испратија заедничка изјава со која ги повикуваат унгарските власти да ја исполнат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еден крадец во Бразил лошо ја проценил девојата на која се обидел да и го украде мобилниот телефон. Имено, тој го зграпчил телефонот од Сабрина Леите (22), не ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, Ван Дајк синоќа со гол во судиското продолжение донесе голем бод за Холандија против Германија во Лигата на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Иако според могумина веќе е крај на сезоната за мотоциклисти, сепак РСБСП во рамките на кампањата „Без изговори“ посебно внимание посветува на мотоциклистите ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Сведокот Миле Алексовски на судењето за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски денеска во судница ги препозна Бесир Беља и Скендер Демири, кои според ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Сали Бериша ги стави на иста линија албанскиот премиер Еди Рама и поранешниот премиер Никола Груевски.Поканет во емисијата „5 прашања од ...
  сите 5 | | | веќе видена

   Тие денеска се планетарно познати и популарни. Но, за разлика од другите имиња, кои со години се бореле да стигнат до таквиот статус, ним наклонета им била ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за убиството на 20-годишниот навивач на „Комити“ повеќе од два часа сведочи сведокот Миле Алексовски, кој за време на нападот бил на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Пакистан во вторникот го повика заменикот амбасадор на САД во Исламабад по твитовите на претседателот Доналд Трамп за улогата на Пакистан во борбата против ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Михајло Маневски, поранешниот министер за правда од претходната власт, за „Фактор" вели дека унгарските органи веќе позитивно одлучиле да го прифатат барањето ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Михајло Маневски, поранешниот министер за правда од претходната власт, за „Фактор“ вели дека унгарските органи веќе позитивно одлучиле да го прифатат барањето ...
  сите 163 | | | веќе видена