Минесота

  во

  Три победи на четирите мечеви остварија домашните екипи во НБА лигата. Во дербито на вечерва, Оклахома Сити Тандер пред се благодарение на Пол Џорџ и Расел ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Словенечкиот кошаркар, Лука Дончиќ уште еднаш на дело ги покажа своите несомнени вештини и беше предводник на својот Далас во победата против Минесота со ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Составот на Минесота Тимбервулвс дојде до 22 сезонска победа во НБА лигата и за тоа најзаслужен е искусниот Дерик Роуз. Ветеранот блесна во второто полувреме и ...
  сите 119 | | | веќе видена