Меркел

  во

  Претседателот на САД, Доналд Трамп и другите лидери на најразвиените земји во светот ќе го отворат годинешниот самит на групата седум (Г7) во Бијариц, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп и другите лидери на најразвиените земји во светот ќе го отворат годинешниот самит на групата седум (Г7) во Бијариц, ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Францускиот претседател, Емануел Макрон, непопустливо му порача на британскиот премиер, Борис Џонсон, дека нема доволно време да се преговара за нов договор за ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Германскиот град Билефелд дава награда од милион евра доколку некој успее да приложи доказ за негово непостоење. До 5 септември, секој возрасен Германец ќе ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон непопустливо му порача на британскиот премиер Борис Џонсон дека нема доволно време да се преговара за нов договор за ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон бил непопустлив пред британскиот премиер Борис Џонсонм во четвртокот и му кажал дека нема доволно време да се преговара ...
  сите 196 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон му порача денеска на британскиот премиер Борис Џонсон дека на него останува да ја избере судбината на Британија, а ЕУ ќе ...
  сите 196 | | | веќе видена