Мелбурн

  во

  Бездомник стана херој: Со количка за пазарање му се спротивстави на терористот, па му следуваше убава награда Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Десетици илјади долари беа собрани за храбриот бездомник кој сакаше да и помогне на полицијата за време на нападот со нож во Мелбурн минатиот петок.Напаѓачот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Бездомникот Мајкл Роџерс, кој со количка за пазарење го спречи напаѓачот во Мелбурн, неочекувано доби награда од граѓаните, кои донираа над 36.000 американски ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Во Австралија се собрани околу 125.000 австралиски долари за бездомникот Мајкл Роџерс, кој и помогна на полицијата во Мелбурн за време на терористичкиот напад ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Бездомник кој со количка за пазарување од супер-маркет спречил маж да изврши напад во Мелбурн, неочекувано добил награда за неговото дело.Имено, граѓаните на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  За напаѓачот кој рани со нож три лица од кои едно почина во центарот на Мелбурн, полицијата и претходно имала сознанија, соопштија властите во Австралија.Мажот ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Маж со нож утрово дивеел во центарот на Мелбурн. До смрт избодел едно лице а две тешко повредил. Полицијата го ликвидирала напаѓачот кој прво запалил автомобил ...
  сите 59 | | | веќе видена