Мелбурн

  во

  Полицијата го уапси 20 годишниот рапер , Коди Херман , кој за убиството на 21 годишната Аја Масарв , се пофалил на фејсбук. Телото на студентката било најдено ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Андреас Сепи после маратонски меч мораше да му подаде рака на Тиафо и да се помири со поразот во пет сета во третото коло на Австралија Опен, но во моментите ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Рафаел Надал и Роџер Федерер без проблеми обезбедија пласман во осминафиналето. Вториот носител Надал експресно го елиминира домашниот тенисер Де Минаур во ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Најдобриот британски тенисер на сите времиња Енди Мари се повлече од турнирот во Марсеј. Мари пред почетокот на Австралија опен изјави дека можно е кариерата ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Рожер Федерер и Рафаел Надал рутински минаа уште една рунда на Австралија Опен, односно со новите победи дојдоа до осминафиналето на првиот грен слем во 2019 ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Рафа Надал е „црна мачка“ за домашните тенисери на годинешното издание на Австралија опен. По Џејмс Дакворт и Метју Ебден, Надал во третото коло го елиминира ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Мелбурн, Австралија соопштија дека најтоплиот ден во историјата е забележан во декември 2018 година .Температурите забележани на 27 ми декември достигнати се ...
  сите 50 | | | веќе видена