Мата

  во

  Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, присуствуваше на свеченоста на која беше одбележена 97-мата годишнина на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Многу мечеви, многу тикети, а три се посебно за издвојување во нашата рубрика „Топ тикети“. Тројца играчи во спортските обложувалници на Sport Life имаат многу ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во првиот натпревар од 24-то коло од шпанскот фудбалско првенство, Еибар и Хетафе одигра без побведник 2:2 (0:1). Гoстите имаа водство од 2:0 кое го донесоа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Разговаравме со д-р Душко Фидановски и д-р Катерина Обочки од Одделот за педијатрија во Аџибадем Систина - Скопје Аерозагадувањето станува една од клучните ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тимот на Солскјер ќе се обиде да ја искористи проблематичната ситуација во која се најде францускиот тим кој ќе игра без Кавани и Нејмар, Рома и Порто ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Оваа вечера започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите и тоа со натпреварите на „Олд Трафорд“ и „Олимпико“. Во Манчестер силите ќе ги одмерат Јунајтед и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Ти ништо не играш. Ти не ги уважуваш ни играчите ни навивачите. Ти како да имаш вирус: ги заразуваш сите околу тебе“, според The Telegraph Мурињо вака му ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Небојша Глоговац ја загуби битката со животот на 48-мата години по тешко и кратко боледување. Ќе биде запаметен по бројните легендарни улоги. Точно пред една ...
  сите 2 | | | веќе видена