Лилјана Поповска

  во

  Поповска: СЈО е симбол за промените во судството и треба да продолжи со работа во изворната форма. Богојески: Забелешка до Џафери, кога стануваше збор за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешната претседателка на партијата ДОМ, Лилјана Поповска, вели дека постои опасност опозицијата да го бојкотира вториот круг од претседателските избори. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Драги наши сограѓани, кој ги оправда очекувањата на граѓаните, а кому мачка му го „гризна јазикот“ на тв-дуелот на деценијата и чиј компромис е поразумен, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Млади од селата Иловица и Штука и граѓански активисти против отворање на рудник на компанијата „Еуромакс Ресоурцес“ денеска со протестен марш во општинскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Стоп за рудници“, „Стоп за рудникот на смртта“ порачаа младите на денешниот протестен марш низ општина Босилово како одговор на намерата за отворање на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Млади од селата Иловица и Штука и граѓански активисти против отворање на рудник на компанијата „Еуромакс Ресоурцес“ денеска со протестен марш во општинскиот ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Млади од селата Иловица и Штука и граѓански активисти против отворање на рудник на компанијата „Еуромакс Ресоурцес“ денеска со протестен марш во општинскиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  М „Секој нормален човек знае дека ваков рудник не се прави кај населено место. Од информациите со кои располагаме, многу нешта во врска со оваа инвестиција се ...
  сите 24 | | | веќе видена

  На денешниот протест во Босилово против отворањето на рудникот, Иловица-Штука, пред собраните се обрати поранешната претседателка на партијата ДОМ, Лилјана ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Европската комисија не е таа која ги носи конечните одлуки за членство во ЕУ туку земјите членки. За процесот на проширување денес не можеме да зборуваме со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Европската комисија не е таа која ги носи конечните одлуки за членство во ЕУ туку земјите членки. За процесот на проширување денес не можеме да зборуваме со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пратениците Маја Морачанин, Павле Богоевски, Лилјана Поповска, Славица Шуманска-Митева, Јагода Шахпаска, Снежана Калеска-Ванчева и Емилија Александрова, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пратениците Маја Морачанин, Павле Богоевски, Лилјана Поповска, Славица Шуманска-Митева, Јагода Шахпаска, Снежана Калеска-Ванчева и Емилија Александрова, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пратениците Маја Морачанин, Павле Богоевски, Лилјана Поповска, Славица Шуманска-Митева, Јагода Шахпаска, Снежана Калеска-Ванчева и Емилија Александрова, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пратениците Маја Морачанин, Павле Богоевски, Лилјана Поповска, Славица Шуманска-Митева, Јагода Шахпаска, Снежана Калеска-Ванчева и Емилија Александрова, кои ...
  сите 12 | | | веќе видена