ЛГБТ

    во

    Во Подгорица се одржа шеста парада на гордоста со слоганот „Не сакаме синџири“. Собирот помина без инциденти, соопшти црногорската полиција. Од собирот во ...
    сите 19 | | | веќе видена

    Пишува: м-р Ирена Цветковиќ Сега е најдоброто време Република Македонија да започне со процесот на усвојување модел кој експертите и транс заедницата го ...
    сите 2 | | | веќе видена