Квин

  во

  Британскиот доверител „HSBC Holdings Plc“ не успеа да ги исполни очекувањата за својот профит, бидејќи најголемата банка во Европа сигнализираше продлабочување ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Додека чекаше кранот да ја крене на сцената, таа сфати дека е само десет дена од раѓањето Во видеото коегосними за Вог, Кетрин Зета-Џонс (50) се потсети на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Виолончелистот Пере Јованов од струмичко Куклиш, кој повеќе години живее и работи во Токио изведе онлајн дует со Брајан Меј, легендарниот гитарист на групата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Меган Маркл (38) и принцот Хари (35) го привлекоа вниманието на јавноста излегувајќи од приватна забна ординација. Имено, парот во петокот беше на стоматолог, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Вработените во кралскиот двор сакаат да зборуваат, иако не треба. И таму има многу од нив. И секогаш се наоѓа некоја „птичка“ … вели за британските медиуми Том ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Некои луѓе од дворот зборуваат повеќе отколку што треба. Во дворот и онака има многу луѓе, и секогаш ќе се најде некоја “птица” … – раскажува за британскиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Тапанарот на групата „Квин“, Роџер Тејлор изјави дека бендот и понатаму би создавал музика доколку Фреди Меркјури беше жив. Во интервју за БиБиСи Радио, Тејлор ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од 300 црномурести глумци и продуценти, меѓу коишто и Идрис Елба, Квин Латифа и Били Портер, вчера побараа од Холивуд – наместо во полициски содржини и ...
  сите 34 | | | веќе видена