Културниот

  во

  „Македонија е еден од лидерите во младинска невработеност во Европа. И кога имаш презаситеност со невработени луѓе тоа тебе те прави многу евтин и ти го прави ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пет дена пред референдумот решивме да провериме колку граѓаните знаат за содржината на Договорот за името и дали в недела можат да донесат одлука базирана на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ му се заблагодари на како што вели искрениот француски Претседател Макрон, што во видео порака се обрати за референдумот. Милошоски ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ му се заблагодари на како што вели искрениот француски Претседател Макрон, што во видео порака се обрати за референдумот. Милошоски ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Откако вчера францускиот претседател Емануел Макрон апелираше да се гласа на референдумот на 30. септември, се огласи и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Откако францускиот претседател Емануел Макрон преку видео-обраќање директно и порача на македонската јавност да го промени државното име во Северна Македонија ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Му благодарам на искрениот француски Претседател Макрон, што во видео порака се обрати за референдумот. Тој имаше доблест да го каже она што го лажат Заев и ...
  сите 16 | | | веќе видена

  „Ниту Заев, ниту Ципрас изгледа не ја знаат историјата на Преспа, оти тука се имаат случено големи злосторства, а најголемото било во август 1949 година кога ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Шефот на германската дипломатија Хајко Мас пред денешната посета на Скопје потенцира дека на Македонија би требало да ѝсе даде вердоостојна европска ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Ако сѐ одеше според планираното, изложбата што беше отворена лани во Бразил, на која се најдоа детски цртежи со зборовите „трансвестит“ и „геј-дете“, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери, ги повика сите на 30 септември да им подарат на генерациите подобра и подостоинствена татковина.„Ќе гласам ЗА ...
  сите 99 | | | веќе видена