Кристин Лагард

  во

  Фронтменот на ирската група "U2", Боно е истакнат активист за развојни прашања, и денес во Давос рекол дека капитализмот не е неморален, туку дека е ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Главната причина е слабеењето на економиите во Европа (а особено оние во еврозоната) и пазарите во развој, како и дестабилизирачкиот ефект на тековните ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Почнувајќи од утре па до 25 јануари, во Давос ќе се одржува Светскиот економскио форум, каде светските челници ќе зборуваат за стратегии за иднината, во обид ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за иднината и ќе се обиде да се ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Американскиот бизнис-магазин „Форбс“ објави листа на 100 најмоќни жени во светот за 2018 година, на која германската канцеларка Ангела Меркел се наоѓа на прво ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристин Лагард, рече дека централните банки ширум светот треба да размислат за издавање дигитална валута. Во говор во ...
  сите 2 | | | веќе видена