Константин

  во

  На денешен ден 1961. година, родена е Надја Команечи, најдобрата гимнастичарка на сите времиња. Кога ќе кажете гимнастика - помислувате на Надја Команечи. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На темата „Објективност“, од утре до 25 ноември во Јавна соба во Скопје ќе се одржува осмото издание на Неделата на дизајн во Скопје. Земја во фокус е ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На базарот за ракотворби кој се одржуваше минатата недела во галеријата „Колектив“ на скопскиот плоштад, веднаш ми падна во очи една убава црнокоса жена која ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денеска е Обновување на храмот на св. Георгиј во Лида.На овој ден се празнува преносот на моштите на свети Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На овој ден се празнува преносот на моштите на свети Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска, каде што пострада во времето на царот Диоклецијан. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Младите Македонци, солунските атентатори, гемиџиите, само неколку месеци пред настаните во Солун, во Париз, во една мала коноба, со симпатично име „Утро“ на ...
  | | веќе видена

  Општина Охрид до крајот на годинава ќе го реши проблемот со бездомните кучиња. Станува збор за мошне ургентен проблем кој локалната сериозно се зафати да го ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Охрид, 15. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Пред новогодишните празници се очекуваат првите резултати од решавањето на горливиот проблемот со кучињата скитници, кои ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Бугарската новинска агенција ги пренесе ставовите на Премиерот на Република Македонија Зоран Заев и Премиерот на Бугарија Бојко Борисов по средбата која ја ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот бугарски колега Бојко Бориосв на Самит во Софија се договорија да ја возобноват спомен-плочата на Кајмакчалан која ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот бугарски колега Бојко Бориосв на Самит во Софија се договорија да ја возобноват спомен-плочата на Кајмакчалан која ...
  сите 84 | | | веќе видена