Константин

  во

  Овие денови во Охрид започна уривање на дивоизградени објекти и на платформите од рестораните низ градот и долж крајбрежјето.Откако се отстранија неколку ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Уривање на дивоградбите во Охрид" најжешката тема за старт за на втората сезона од дебатната емисија „Прашалник“ со Соња Рилковска. Гости градоначалникот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Шкупи го зеде скалпот на Шкендија совладувајќи ја со 2-0, а Ќатип Османи на фантастичен начин дебитираше на клупата на чаирскиот тим. Токму со триумф против ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Градоначалникот Константин Георгиески утре патува за Парис во канцеларијата на Унеско. Во понеделник ќе се сретне со претставници на Унеско каде што треба да ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Последен пат отстранување на дивоизградени објекти во Охрид имаше во 2003-2004 година. Оттогаш, во Охрид не е срушено ниту едно столпче. Ние не можеме да го ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Денес продолжи акцијата за рушење на дивоградбите во општина Охрид, а овојпат се пресели на самото крајбрежје каде што се рушат платформите на популарните ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Охрид, 27. септември 2019 (ИНПРЕС) – Соодветните служби при општина Охрид викендов ќе вршат контрола врз уривањето на дивоградбите, како дел од мерките за ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Охрид, 27. септември 2019 (ИНПРЕС) – Сопствениците прифатија сами да ги уриваат платформите, а инспекторите кои заминаа од местото на настанот најавија дека ќе ...
  сите 49 | | | веќе видена