Кенеди

  во

  Останав без зборови. Нема зборови како да се заблагодарам. Изненадена сум морам да кажам. Прво ви благодарам бидејќи Македонија е во женски род. Можеби доаѓа ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Гордана Силјановска Давкова е претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ со кој партијата ќе излезе на претседателските избори на 21 април и на 5 мај. Таа победи ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Од убиството на Џон Ф. Кенеди од страна на американската влада, до Баз Олдрин и “лажното” слетување на Месечината, некои од највлијателните историски личности ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Анализа на д-р Сања Вујачиќ, „Геополитика“ Јуни, 1991, Баден-Баден: Дејвид Рокфелер, еден од кумовите на американскиот капитализам, ја отвора седницата на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Се тече и се менува, и луѓето и нивните творби. Времето ги менува перспективите, овозможувајќи нов начин на согледување на нештата. Земете ја на пример ...
  | | веќе видена

  Скопје, 5 фебруари- На крстосницата помеѓу Џон Кенеди и 3та Косовска Бригада во оптшината Чаир се случите тепка сообраќајна нecpeќа при судир на две возила ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Луксузната куќа се наоѓа во Калифорнија во резерватот Четсворт и е сокриена далеку од очите на јавноста. Популарноста на оваа куќа е огромна и во моментот важи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  1440.- Роден е големиот московски кнез Иван Трети Васиљевич, наречен Иван Велики, кој ја направил Русија многу моќна. По неговото доаѓање на власт, кон Русија ...
  сите 5 | | | веќе видена