Касано

  во

  Иако и самиот Антонио Касано најавуваше дека оваа сезона би можел да се врати на фудбалските терени од тоа изгледа нема да има ништо, бидејќи овој 36 годишник ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на Јувентус, Милан и Рома, Марко Бориело го комплетираше изненадувачкиот трансфер во амбициозниот шпански третолигаш. Веќе неколку дена ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Шпанскиот третолигаш сигурно ќе биде најинтересниот тим за гледање оваа сезона во својата конкуренција. Марко Бориело пристигна на Ибица. Тимот на Ибица оваа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Некогашниот репрезентативец на Италија, Антонио Касано веќе подолго време е без клуб со тоа што неговите најави беа дека за него фудбалската кариера е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новата сезона во италијанската Серија А започнува следната недела, а многумина со нетрпение чекаат да го видат Кристијано Роналдо во дресот на Јувентус. ...
  сите 99 | | | веќе видена

  Антонио Касано веќе во неколку наврати порача дека пристигнувањето на Кристијано Роналдо во Серија А е огромен плус за италијанскиот фудбал, но во последното ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Антонио Касано веќе во неколку наврати порача дека пристигнувањето на Кристијано Роналдо во Серија А е огромен плус за италијанскиот фудбал, но во последното ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот, редакцијата на Спортски.мк ќе ве известува за сите трансфери и трансфер гласини и се што е поврзано со ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Антонио Касано изминативе денови е актуелен низ италијанската јавност со информацијата дека сака да му се врати на фудбалот по скоро двегодишна пауза, но во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Контроверзниот италијански напаѓач, Антонио Касано е подготвен повторно да се врати на терените по двегодишна пауза затоа што смета дека се уште може да му ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Доаѓањето на Кристијано Роналдо во Италија беше поздравено како државен удар (во позитивна смисла), човек од кој нема да има придобивки само Јувентус туку и ...
  сите 3 | | | веќе видена