Камерун

  во

  Двајца играчи на Славија Прага го засилија Генк во летниот преоден рок, а според Јарослав Тврдик, претседателот на чешкиот клуб, едниот си заминал како ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јавле, 15. јули 2019 (ИНПРЕС) – Атлетичарот на АК „Охрид“, репрезентативецот Јован Стојоски заврши на шестата позиција на трката на 400 метри на Европското ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Јован Стојоски (АК Охрид) го оставри најголемиот успех во историјата на македонската атлетика со освоеното 6.место на Европското првенство до 23 години кое се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Членот на АК Охрид, Јован Стојоски го запиша најголемиот успех во историјата на македонската атлетика со освоеното 6. место на Европското првенство до 23 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Членот на атлетскиот клуб Охрид, Стојоски во финалето успеа да го подобри времето од полуфиналната трка за една стотинка, неговиот резултат во финалето е 47.01 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 4 | | | веќе видена

  До први август е отворен конкурсот за прием на нови кадети за пилоти во воздухопловната единица на Армијата на Република Северна Македонија. Кандидатите треба ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
  сите 8 | | | веќе видена