Камерун

  во

  Мукоко го нема по билборди и реклами за Најк, но американскиот производител на спортска опрема имал многу причини да обрати внимание на него: - Мукоко по ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Во центарот на вниманието кај банките од Централна и Југоисточна Европа конечно се наметна прашањето за влијанието на финансиските иновации поттикнати од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Фудбалот полека но сигурно станува (ако веќе не е станат) голем бизнис… Добро познато е дека во светот на фудбалот се вртат астрономски бројки, но последниот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Хафу е поим кој се користи за лица на кои еден од родителите е од Јапонија, а другиот е некоја друга националност. Зборот се појавил во употреба во 70-тите ...
  сите 4 | | | веќе видена

   Филмската индустрија работи со полна пареа, но се чини дека понекогаш големите продуцентски куќи немаат многу нови идеи, или пак сакаат да заработат на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Децата под пет години што живеат во конфликтни зони имаат 20 пати поголеми шанси да умрат од заболувања поврзани со небезбедна вода отколку од директно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Камерун си обезбеди пласман во Африканскиот Куп на Нациите откако со чисти 3:0 ја совлада репрезентацијата на Комори. Националниот тим ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шпанските медиуми очекуваат денес да стане јасно дали Сантијаго Солари ќе остане тренер на Реал Мадрид до крајот на сезоната. Претседателот на кралскиот клуб, ...
  сите 218 | | | веќе видена

  Телевизиската емисија во која е прикажано како треба физички да се злоставува жената, предизвикала шок во Камерун и апел дека нема недопирливи кога станува ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Францускиот медиум има високи стандарди кога оценува играчи според одреден настап, само девет фудбалери добиле чиста „десетка“ Врвни дриблинзи, хируршки ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Врвни дриблинзи, хируршки прецизни асистенции, еврогол – Така најлесно и најбрзо може да се опише вчерашниот настап на Душан Тадиќ во победата на Ајакс против ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Л’Eкип“ тешко се одлучува даде ваква оценка, но на Тадиќ му успеа. Душан Тадиќ вчера го одигра најдобриот натпревар во неговата кариера, а тој настап ...
  сите 30 | | | веќе видена