Камерун

  во

  Францускиот медиум има високи стандарди кога оценува играчи според одреден настап, само девет фудбалери добиле чиста „десетка“ Врвни дриблинзи, хируршки ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Врвни дриблинзи, хируршки прецизни асистенции, еврогол – Така најлесно и најбрзо може да се опише вчерашниот настап на Душан Тадиќ во победата на Ајакс против ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Л’Eкип“ тешко се одлучува даде ваква оценка, но на Тадиќ му успеа. Душан Тадиќ вчера го одигра најдобриот натпревар во неговата кариера, а тој настап ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Кларенс Битанг повторно е повикан во репрезентацијата на Камерун, и тоа за блокот мечеви во март, едниот квалификациски против Комори, а вториот пријателски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ливерпул и Манчестер Сити водат голема битка за титулата во Премиерлигата, а на „црвените“ не им оди во прилог една традиција која е створена во 21. век. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ливерпул и Манчестер Сити водат голема битка за титулата во Премиерлигата, а на „црвените“ не им оди во прилог една традиција која е створена во 21. век.Ако ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Се потсетуваме на лудориите на Камерунецот, Леонард Квеуке, како доказ дека имало и полош пример на недисциплина и непочитување од голманот на Челзи, Кепа ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Се потсетуваме на лудориите на Камерунецот Леонард Квеуке како доказ дека имало и полош пример на недисциплина и непочитување од голманот на Челзи, Кепа ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Кој вели дека жените не го владеат фудбалот?! Танзаниската фристајлерка Хадхара Чарпс Мјејеге го одушеви светот со жонглерските способности со фудбалска топка. ...
  сите 31 | | | веќе видена

  На денешн ден - 17 февруари - Ден на македонското новинарство 1600.- По пресудата на инквизицијата на плоштадот Кампо деи Фиори во Рим бил запален Џордано ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Чиле им се приклучи на Аргентина, Уругвај и Парагвај во кандидатурата за домаќинство на Светското првенство кое треба да се одржи во 2030 година. Овие четири ...
  сите 7 | | | веќе видена