Калиопи

    во

    Македонската поп пејачка, Калиопи Букле, објави нова песна со наслов „Пресуда“. Автор на песната е долгогодишниот соработник, и бивш сопруг на Калиопи, Ромео ...
    сите 2 | | | веќе видена

    По кусата пауза од музичката сцена, Калиопи конечно има нова песна. Станува збор за уште една емотивна балада насловена „Пресуда“, која повторно произлезе како ...
    сите 4 | | | веќе видена