Јункер

  во

  Францускиот претседател Емануел Макрон го потврди денеска „историскиот ривалитет“ меѓу Европската унија и Кина и ги повика двете страни на јакнење на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската комисија, Жан Клод-Јункер денеска го повтори барањето за поголем пристап на европските компании до кинескиот пазар. Говорејќи на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската комисија, Жан Клод-Јункер денеска го повтори барањето за поголем пристап на европските компании до кинескиот пазар. Говорејќи на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  И покрај повиците на американскиот претседател Доналд Трамп да му се забрани пристап на кинескиот гигант Хуавеј, Европската Комисија одлуката ќе им ја остави ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска престојуваше во посета на Монако, каде се сретна со принцот Алберт. Ова е прва посета на еден кинески претседател на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денес изјави дека партијата Фидес не била суспендирана од Европската народна партија (ЕПП) туку дека ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денес изјави дека партијата Фидес не била суспендирана од Европската народна партија (ЕПП) туку дека ...
  сите 81 | | | веќе видена