ЈСП Скопје

  во

  Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен сообраќаен ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи на дел од булеварот Партизански одреди, од денеска ќе се воведе привремен ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Од есен во автобусите на ЈСП „Скопје“ и приватните превозници валидатори ќе бидат поставени и на задната врата. Ова се предвидува со договорот кој ЈСП „Скопје“ ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Скопјани често, поради невнимание, остануваат без своите предмети, но можат постојано да имаат увид во оние кои полицијата ги наоѓа, службата ...
  сите 153 | | | веќе видена