Јажинце

  во

  Во месеците на големо аерозагадуавње да не се дозволи да има прилив на возила, е една од предлот мерките на партијата ДОМ која ќе биде доставена на наредната ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Почнаа изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот плански регион кои се одобрени од Владата, а се во рамките на Програмата за ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Почнаа изведбените работи на два проекта на Центарот за развој на Полошкиот Плански Регион, кои се одобрени од Владата, а се во рамките на Програмата за ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Министерот за локална самоуправа Горан Милевски денеска присуствуваше на отпочнувањето на изведбените работи на два проекти на Центарот за развој на Полошкиот ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Во тетовско денеска почна реализацијата на два инфраструктурни проекти кои се важни за секојдневната сообраќајна комуникација во овој регион. Станува збор за ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во текот на минатите четири недели, царинските службеници открија два обиди за криумчарење дрога, едно возило со бункер и неколку обиди за криумчарење разна ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Во текот на минатите четири недели, царинските службеници открија два обиди за криумчарење дрога, едно возило со бункер и неколку обиди за криумчарење разна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Царинските службеници од граничниот премин Богородица спречија обид за криумчарење разни наркотични средства. На 10.08.2019 година во вечерните часови, за влез ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Во текот на минатите четири недели, царинските службеници открија два обиди за криумчарење дрога, едно возило со бункер и неколку обиди за криумчарење разна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа, која се случи на автопатот Гостивар-Тетово, после „Неготинска клучка”, заврши трагично за 26-годишно момче. СВР соопшти дека вчеравечер во ...
  сите 205 | | | веќе видена

  Сообраќајна несреќа, која се случи на автопатот Гостивар-Тетово, после „Неготинска клучка”, заврши трагично за 26-годишно момче. СВР соопшти дека вчеравечер во ...
  сите 340 | | | веќе видена

  И двајцата возачи кои учествуваа во сообраќајната незгода која се случила на патот Тетово-Јажинце биле префрлени во болницата во Тетово. Имено, несреќата се ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Ноќеска во 01,15 часот било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Поло“ со тетовски ...
  сите 385 | | | веќе видена