ЈАР

  во

  Рафаел Надал потврди дека нема да настапи на завршниот елитен турнир АТП финалето во Лондон поради повреда на стомачниот мускул, по што потврди дека ќе оди на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Рафаел Надал потврди дека нема да настапи на завршниот елитен турнир АТП-финалето во Лондон поради повреда на стомачниот мускул по што потврди дека ќе оди на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи на Јужноадриканската република , Малуси Гигаба стана хит на интрнет , каде на Јутјуб дури има и натпревар во мастурбирање во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Српското подземје стационирано во Јужноафриканската Република повторно е во центарот на вниманието со новото убиство кое се случи во рамки на серијата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Адвокатот на српскиот државјанин Добросав Гавриќ , осуден во Србија на 35 години за убиството на Аркан е последниот од низата убиени Срби во ЈАР. 50 годишниот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со откривање на споменик на поранешниот претседател на Јужноафриканска Република, Нелсон Мандела во зградата на Обединети нации во Њујорк денеска ќе почне ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во југозападните делови од Јужноафриканската Република падна снег. Жители на Вестерн Кејп и Лесото објавија фотографии на социјални мрежи од таа неочекувана ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во југозападните делови од Јужноафриканската Република падна снег. Жители на Вестерн Кејп и Лесото објавија фотографии на социјални мрежи од таа неочекувана ...
  сите 20 | | | веќе видена