Јанша

  во

  Хрватскиот новинар и главен уредник на порталот „Енерџипрес“ Иван Бродиќ објави документ во кој се вели дека контроверзниот директор на македонската агенција ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Минаа две години од смртта на Оливер Драгојевиќ, Кон вели дека е јасно дека нема сезонски облик на коронавирусот, тој ќе биде константно присутен...Ова е се ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Српски лекари бараат смена на Кризниот штаб, Грција воведе нови мерки на границите, Црна Гора повторно прогласи епидемија на целата територија. Србија 1. ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Додека многумина, вклучувајќи ме и мене, очекуваа дефакторизација на ДУИ по изборите и нивно конечно заминување во опозиција, тие се вратија помоќни, не толку ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Една четвртина од Србите нема да одат на годишен одмор, Атина ги заострува правилата за сезонските работници, нема основа за разрешување на албанскиот ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Словенечкиот премиер Јанез Јанша изрази задоволство од постигнатиот договор за кризниот буџет на ЕУ за закрепнување од последиците на пандемијата на ...
  сите 114 | | | веќе видена

  95 новозаразени со коронавирус во Бугарија, Милановиќ е првиот хрватски претседател кој нема да присуствува на конститутивната седница, италијанска Тоскана ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Продолжуваат антивладините протести во Бугарија, во Хрватска денес најверојатно над 100 новозаразени со коронавирус, грчки студент се врати од Шкотска со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Продолжуваат антивладините протести во Бугарија, во Хрватска денес најверојатно над 100 новозаразени со коронавирус, грчки студент се врати од Шкотска со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Србија ќе се предложи задолжително носење маски во затворен простор, Грција од ЕУ бара листа со санкции за Турција, во Бугарија протестите продолжуваат, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Словенија ќе ја прилагоди апликацијата за следење на контакти на заразени со коронавирус, што веќе се користи во Германија, рече денеска  министерот за јавна ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Грчките медиуми пишуваат дека силна влада на Заев е поволна за Европа, Јанез Јанша со јавна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, протестите во Србија и Бугарија ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Премиерот на Словенија, Јанез Јанша ги шокираше сите со порака на својот официјален профил на Твитер на денот кога се одбележува 25-годишнината од геноцидот во ...
  сите 8 | | | веќе видена