Huffington Post

  во

  Сенатор од американската сојузна држава Индијана претстави закон во полза на христијанските верувања во училиштата во оваа држава. Со Законот на републиканецот ...
  | | веќе видена

  На програмата на КРИК, фестивал за критичка култура, во Музејот на современа уметност ќе се одржи предавање и разговор на тема „Заедници вон капитализмот: ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон побарал од премиерот Едуард Филип да се состане со лидерите на најголемите политички партии и претставници на движењето ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Нанесување парфем се смета за една многу банална работа на која не обрнуваме внимание.Сепак, што ако ви кажеме дека цел живот парфемот сте го нанесувале на ...
  | | веќе видена

  Нанесувањето парфем се смета за една банална работа па дури и не придаваме некое посебно значење. Но, би можеле да ви кажеме дека цел живот погрешно сте го ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Нанесувањето на парфем се смета за една толку банална работа, што никогаш не ни текнува да ѝ дадеме голема важност. Но, што ако ви кажеме дека цел живот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Навидум обичен камен, тежок десет килограми, кој со децении служел како држач за врата, всушност е метеорит кој вреди 100 000 долари. Професорка по геологија ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Професорка по геологија при Универзитетот во Мичиген открила дека еден камен тежок десетина килограми, кој повеќе од 30 години бил користен како држач за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Папата Франциск вчера ја заврши кратката посета на Ирска, одбележана со експлозивните досиеја за свештеничките злоставувања на деца. Ова е првата папска посета ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Изгледа чекањето на последната сезона од популарната серија „Game of Thrones“ нема да биде завршено набрзо, ако може да му се верува на Џо Бауер, човекот кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Овој текст е дел од серијалот “ФИТР грантови” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија од 79-те добитници на последниот повик за грантови на ...
  сите 2 | | | веќе видена