Хондурас

  во

  Од вкупно околу 30 жени – шефици на дипломатии во светот, речиси 20 од нив учествуваат на првата официјална Средба на жени – министерки за надворешни работи, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонците се најсреќни луѓе на Балканот, покажало истражувањето на агенцијата „Џетпек“ кое било направено врз основа на фотографиите објавени на социјалната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Полицијата на Хондурас употреби солзавец за да ги растера стотиците студенти кои бараат намалување на цените на транспортот.Приближно илјада студенти поставија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дени Гонзалес им рекол на новинарите дека откако влегов во брак пред две години, неговата сопруга од Хондурас му се јавува секоја недела и се жалела дека и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 од 2.500 деца на мигранти, одвоени од нивните родители на границата со Мексико, остануваат под грижа на владата на САД. Според судски извори, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 од 2.500 деца на мигранти, одвоени од нивните родители на границата со Мексико, остануваат под грижа на владата на САД. Според судски извори, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 од 2.500 деца на мигранти, одвоени од нивните родители на границата со Мексико, остануваат под грижа на владата на САД. Според судски извори, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 од 2.500 деца на мигранти, одвоени од нивните родители на границата со Мексико, остануваат под грижа на владата на САД. Според судски извори, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Повеќе од 500 од 2.500 деца на мигранти, одвоени од нивните родители на границата со Мексико, остануваат под грижа на владата на САД. Според судски извори, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Русија, Шпанија, Турција, како и државите од Латинска Америка- Салвадор, Хондурас, Боливија и Никарагва го осудија обидот за атентат врз Николас Мадуро, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Мелвин Мендоза од Хондурас бил скрѓен кога девојката му рекла дека изгубиле едно дето на породувањето. Таа неодамна се породила донесувајќи на свет близнаци, ...
  | | веќе видена

  Американската влада тврди дека успеала да спои 1.800 деца со нивните родители, но дека 711 не ги исполнуваат условите. Вкупно 711 деца, кои се одземени на ...
  сите 9 | | | веќе видена